Digitalt kartarkiv for Marianne Andersen
|
Logg inn
Alle brukere
|
Språk:
Norsk
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Polski
Português
Русский
Svenska
Türkçe
Український
|
DOMA 3.0.11
Vis veivalg
Skjul veivalg
|
Vis oversiktskart
Skjul oversiktskart
|
KML
|
<< Tilbake
<< KSO #1 (02.09.2025)
|
NM mellomdistanse finale (06.09.2025) >>
NM mellom kvalifisering (05.09.2025)
Kategori:
Konkurranse
Kart/område:
Lygna sør
Arrangør:
Hadeland OL/OL Toten Troll
Land:
Norge
Disiplin:
Kortdistanse
Resultat
Distanse:
3.83 km
Tid:
24:27
Gj.sn. HR:
162
Maksimum HR:
170
Spent før løpet. Hadde prøvd å si til meg selv at formen sannsynligvis var god nok til at dette burde gå greit med en god gjennomføring, men både muligheten for at formen var dårligere enn jeg trodde og å miste kontrollen i et diffust område, spøkte i bakhodet.
1) +12 (5) Gode, bestemte retninger var dagens hovedoppgave, men lyktes visst ikke med det fra start, og det ble litt nervøs løping langs kurva til posten dukka opp.
2) +4 (2) OK
3) +12 (6) OK, muligens bedre å ligge rett til venstre for streken (mindre opp og ned)
4) – (1) OK
5) +3 (3) OK
6) +3 (8) OK
7) +17 (8) Dro noen meter til venstre på stien for å få et sikkert utgangspunkt. Men ble usikker, og begynte etter hvert å søke mot detaljer som likna dem i ringen. Så en stein og løp dit, men ingen post. Skjønte at det måtte være steinen mot toppen av kollen, og kom meg i riktig retning og fant posten.
8) +7 (2) Sikkert via myrene, men litt nøling/liten venstresving inn i posten fordi jeg ikke fikk kart og retning til å stemme helt.
9) +6 (3) Løp ned mot stien for å gjøre det enkelt.
10) +6 (5) God retning fra stisvingen.
11) +12 (4) Ut fra hvordan posten lå, tror jeg det hadde vært bedre å følge stien litt lenger, men tenkte det ville være fint å komme ned søkket.
12) +3 (4)
13) +13 (15) Tapte på å slippe meg helt ned på myra i stedet for å bare skrå ned mot posten.
14) +5 (11) Tok sjansen på en ikke helt maks spurt.
Veldig usikker på egen fart, men fikk heldigvis gode tilbakemeldinger i forhold til de løperne jeg så underveis. Fikk vel heller ikke veldig økt selvtillit på retningsløpinga mi. Men positivt med heatseier, og selv om jeg vet at kvalifiseringstider ikke er mye verdt til forhåndsspekulasjoner, ga det håp om å ikke gjøre meg helt bort i morgendagens finale.
Vis kommentarer
Skjul kommentarer
(
0
)
Skriv ny kommentar
Navn:
E-post:
Lagre